Škola brzog čitanja i mudrog učenja u Samoboru i Svetoj Nedelji

Škola brzog čitanja i mudrog učenja napokon je otvorila svoja vrata u  Samoboru i Svetoj Nedelji!

Program je namijenjen starijim školarcima. Organizatori pozivaju zainteresirane roditelje da zajedno sa svojim djetetom dođu u spomenutu Školu, gdje će imali priliku uživo čuti sve pojedinosti vezane uz ovaj obrazovni program, a djelatnici Škole imat će priliku čuti želje, potrebe, probleme te predložiti daljnje korake.

U cijelosti prenosimo tekst Škole brzog čitanja i mudrog učenja: “Kroz ovaj obrazovni program moguće je unaprijediti vlastiti kapacitet za učinkovito učenje stjecanjem vještina učinkovitog učenja realno primjenjivih u školi – a ujedno i kasnije na fakultetu, poslu te u svakodnevnom životu. Ono čemu učimo naše polaznike jesu tehnike funkcionalnog učenja, koje podrazumijevaju tehnike brzog čitanja – i to njih 5, uz postizanje visokog stupnja koncentracije i razumijevanja pročitanog, zatim tehnike brzog pamćenja uz dulju retenciju, primjenjivih za pamćenje definicija, stranih/nepoznatih/višesložnih riječi, brojeva, datuma, godina nizova, popisa i sl. Učimo tehnike izdvajanja bitnih informacija (filtriranje podataka) i njihove organizacije uz pomoć asocijativnih mapa, odnosno alata za vizualno učenje te radimo na tehnikama prezentiranja naučenog u pisanom i usmenom obliku. U svrhu maksimalnog osamostaljenja naših polaznika, osim na našim materijalima, svakako radimo i primjenu tehnika učinkovitog učenja na realnim, školskim materijalima naših polaznika. Ukratko, poučavamo vještinama budućnosti, s ciljem podizanja samopouzdanja i motivacije kod djece.

Škola brzog čitanja i mudrog učenja ponosan je vlasnik certifikata europske kvalitete od 2020. godine. Dobitnici smo nekoliko prestižnih nagrada u domeni obrazovanja, a 2022. godine naša je Škola osvojila prestižnu Franchise Brand Leader Award kao najbolja regionalna franšiza u RH, obzirom da predstavljamo međunarodni obrazovni sustav trenutno prisutan u 7 država, odnosno na preko 60 lokacija.

Od ove jeseni (9.mj.2023.g.) ćemo na području Samobora i Svete Nedelje po prvi puta provoditi obrazovni program Brzo čitanje i mudro učenje za školarce (osnovnoškolci – minimalno 3. razred OŠ i srednjoškolci), u trajanju 6+ mjeseci, odnosno 72 školska sata. Nastava za grupe koje trenutno upisujemo u Samoboru odvijat će se subotom u dva termina: 10.00 – 12.30 i 18.00 – 20.30 (tri školska sata), počevši od 16.9.2023. godine, na adresi Ulica Krešimira Purića 13, Samoborski vrtovi. Za vrijeme školskih praznika pauziramo i nastavljamo s radom nakon povratka na nastavu, dok ne odradimo predviđenu satnicu.

Što se tiče školarine, cijena jednog školskog sata iznosi 13.92 EUR, što znači da ukupna školarina za cijeli program od 72 školska sata iznosi 1.002 EUR, plativih u 6 obroka. U cijenu je uključena i individualna nastava – po potrebi te sav dodatan angažman potreban za savladavanje tehnika kojima podučavamo. Za prve grupe odobravamo popuste: A) za jednokratno plaćanje 15%, B) za plaćanje u 6 obroka 5%. Osim školarine, koja dospijeva na naplatu jednom kad krene nastava, kod upisa se podmiruje i nastavni materijal (torba, priručnik, radna bilježnica, vježbenica, svi potrebni handoutsi) u iznosu od 60 EUR. Za svakog sljedećeg člana iz iste obitelji, za ovaj program odobravamo popust u iznosu od 20% na osnovnu cijenu školarine.

Kako bismo Vam pružili iskustvo iz prve ruke, kao i priliku da doživite ono o čemu ste upravo pročitali, pozivamo Vas da zajedno s Vašim djetetom dođete na besplatnu iskustvenu radionicu u subotu, 1.7.2023., u prostorima naše Škole (Ulica Krešimira Purića 13, Samoborski vrtovi). Prva  besplatna iskustvena radionica održat će se u terminu 10.00 – 11.00, a druga 18.00 – 19.00.

Za besplatni iskustvenu radionicu se možete prijaviti putem  maila brzocitanjeiucenjezg5@gmail.com  gdje ćete napisati svoje ime i prezime, ime i prezime djeteta i termin u kojem ćete doći.”